twórcy serwisu

Pasja do miejsca

O nas

marceli-tureczek-photo-1

Marceli Tureczek (ur. 1979) – historyk, profesor  doktor habilitowany nauk humanistycznych, absolwent a obecnie pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego, uczeń prof. Joachima Zdrenki.

Członek stowarzyszenia niemieckich kampanologów Deutsches Glockenmuseum e. V. w Gescher (Westfalia), Stowarzyszenia Czas Art we Wschowie, a także prezes Stowarzyszenia Regionalistów Środkowe Nadodrze, sekretarz zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Autor, współautor oraz redaktor ponad stu publikacji naukowych, popularnonaukowych i prasowych poświęconych problematyce szeroko rozumianych zagadnień dotyczących Międzyrzecza, Ziemi Lubuskiej, ochrony zabytków, a także kampanologii historycznej. W obrębie swoich badań zajmuje się zagadnieniami ochrony dziedzictwa kulturowego i krajobrazu szeroko rozumianego współczesnego regionu lubuskiego.

Dobrze mieć swoje miejsce na ziemi. Wyszanowo jest dla mnie ostoją i nieustannym żródłem tożsamości.

Szczególnym przedmiotem jego badań są dzwony. W obrębie tej problematyki opublikował trzy książki oraz szereg artykułów, w tym w ramach projektu badawczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2009-2011 opracował listę tzw. Leihglocken znajdującą się w Deutsches Glockenarchiv w Norymberdze, czyli dzwonów, które były zarekwirowane przez Niemców w czasie II wojny światowej i do dziś znajdują się w kościołach na terenie byłej Republiki Federalnej Niemiec.  Książka spotkała się z zainteresowaniem w Niemczech.(książka wydana w Warszawie w 2011 roku). Jest autorem aktualnych programów opieki nad zabytkami województwa lubuskiego oraz powiatu międzyrzeckiego. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w Warszawie, laureat nagród naukowych i samorządowych, uczestnik i organizator regionalnych, krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. 

About Us

Artur Tureczek (ur, 1968) – terapeuta uzależnień. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w katedrze Środkow Masowego przekazu oraz Management in Health in Health and Social Care i Counselling, London 

Moja historię można opisać jako ciągle poszukiwanie i odkrywanie na nowo. Z zawodowego punktu widzenia przeszedłem wiele zmian i osobistych odkryć. Na początku moje pasje skupione były wokół środków masowego przekazu. Największą przygodą  a jednocześnie lekcją warsztatu było współtworzenie programu telewizyjnego Rozmowy Nocą, redagowanego przez redaktora Małachowskiego.

Potem skupiłem się na marketingu i reklamie aż przyszedł czas na kolejne fazy edukacji. Obecnie zajmuję się terapia uzależnień.

Moja prawdziwa pasję odkryłem jednak w komunikacji medialnej, tworząc strony internetowe. Moim ulubionym projektem jest serwis lovePoland.org, wydawany w języku angielskim.

Wciąż poszukuję. Miejsca, tożsamości: Zborów, Tarnopol, Platerówka, Wyszanwo, Londyn. Znajdę!

Nasza Misja

Praca dla naszej małej ojczyzny.

Dokumentacja historyczna i badania.

Rozwój i zachowanie tożsamości.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.